3D Modelleme


3d modelleme ile karakter modelleme

Bilgisayar ortamında üç boyutlu sanal bir evrende istediğimiz objeyi veya canlı yaşam formlarını yüzeyler oluşturark yaratmamızı sağlayan işleme 3d modelleme diyoruz.

Dünyada var olan her nesneyi veya sadece hayal dünyanızda düşlediğiniz nesneleri 3d modelleme ile yaratabilirsiniz.

 
modelleme örneği

Mesela Transformers daki muhteşem Autobotlar 3d modelleme programların bize sunduğu 3d modelleme teknikleri ile modellenerek hayal dünyasından çıkıp beyaz perdeyi süsledi.

Sinemada seyrettiğimiz filmler deki muhteşem sahneler 3d modelleme ile modellenerek filmlere kolaylıkla eklenmek de.

Filmler de oynayan sanatçılar sadece yeşil bir perdenin önünde rollerini oynamak kaldı diyebiliriz.

3d modelleme sırasında kullanılan yeşil perde örneği

Hatta bazı tehlikeli sahnelerde sanatçıların yerini onlara tıpatıp benzeyen 3d modelleme ile modellenen karakterler alıyor.

Avatar gibi muhteşem bir filmde 3D modelleme yapanlar yep yeni bir dünya yaratarak izleyicileri büyülediler. 3D animatörler muhteşem canlıları ve tabiatı haraket ettirdiler. 3D VFX ciler olağan üstü efektler yaratarak bizi büyülediler. O kadar çok sayılacak filim var ki saymak ile bitmez.

Size film sektörünü örnek vermemin sebebi ise, sektörün sürekli daha iyi filmler çekmek için 3d modelleme programlarının daha da gelişmesini istemesi. Programları yazanlar yönetmenin hayal ettiği bazı sahneleri yaratmak için 3d programlarını o yönde geliştirmek zorunda kalıyor. Biz de bu yeniliklere 3d programların bir sonraki sürümünde kavuşmuş oluyoruz.

 

Her kavuştuğumuz yenilik ile 3d modellemesini yaptığımız endüstriyel modelleme ve mimari modellemeleri bir adım daha öne çıkartıyoruz.

3D modelleme ile modellenmesi mümkün olmayan bir nesne yoktur. Diyelim bir market tipi buzdolabı sunumu ve reklamı yapmak istiyorsunuz.

Market tipi dolabının içini de doldurmanız gerekiyor hali ile.

Soğutma dolabının içine koyulacak tüm ürünleri eklediğim örnek de göreceğiniz gibi 3d modelleme ile modellemesini yaparak dolabın içini doldurabiliyoruz.

Veya bir koltuğun dikiş detaylarını 3d modelleme kullanarak göstere biliyoruz. Ve sizi pahalı çekim masraflarından kurtarıyoruz.

Mimari Proje sunumları için 3d modelleme ile modellenen projelere eskiden ağaç eklemek büyük bir sorundu. Şimdi ise koca ormanları rahatça modellenen sahnelere ekleyebiliyoruz.

3d modelleme ile mimari proje modelleme

Bu resim de gördüğünüz tüm ağaçlar 3d modeldir.

Ve binlercesi kullanılmıştır.

 

3D Atölye olarak 3D modelleme ile endüstriyel ürünlerinizi ve mimari projelerinizi gerçekçi modelleyerek katalog baskıları ve sunumlar hazırlıyoruz.

#3dmodelleme #3dmimarimodelleme #3dçizim #3boyutlumodelleme #3dendüstriyelürünmodelleme

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square