3D Modelleme Fiyat ?


3d modelleme fiyatları modellenmesi yapılacak endüstriyel ürüne veya görselleştirmesi yapılacak mimari projeye göre değişmektedir.

Düz bir koltuk 3d tasarımı ile bir kapitone koltuğunun 3d tasarımı eşit değildir.

Düz koltuğa nazaran kapitone olan koltuk daha fazla emek ve zaman harcanarak 3d modellenmesi yapılmaktadır.

Mimari projelerde her bina aynı metrekare ölçüsüne sahip olmadığından

3d mimari modelleme fiyatları değişiklik gösterecektir. Büyük bir sitenin mimari modellenmesi yapılırken farklı olan binalar ile aynı olan binalar yine bir fiyat değişikliği yaratmaktadır. Eğer binaların mimari yapısı ve ölçüleri eşit ise fiyatı daha uygun olacaktır.

Bir de yapılacak 3d modelleme hangi amaç için kullanacağı önemlidir. Basit bir sunum için mi ? yoksa büyük bir projenin sunumu için mi ? veya endüstriyel ürünlerin katalog baskıları için mi ?

Size bir örnek ile açıklamaya çalışayım :

Solda 3d modelleme ile modellenen mutfak, müşteriye ve imalatçıya fikir vermesi amacı ile modellenmesi yapılmıştır.

Sağda bulunan 3d mutfak modellemesi, tanıtım ve reklam çalışması için daha detaylı hale getirilmiştir.

Mutfak dolap kapakları da fiyatı etkileyen bir unsurdur. Alta da bulunan resimdeki gibi dolap kapakları düz ise ve detayı yoksa 3d modelleme fiyatı düşük olacaktır.

Bunun yanında istenilen resim boyuttu da fiyatı etkilemektedir. Eğer sadece imalatını yaptığınız mutfağa müşterinize göstermek istiyorsanız,çözünürlüğü düşük olan bir resim size yetecektir. Ama eğer bir katalog veya afiş çalışmasında bu resmi kullanacaksanız, size çözünürlüğü yüksek bir resim gerekmektedir.

Çözünürlüğü yüksek ve detaylı bir resmin render alma süresi uzun olduğu için render fiyatı da yukarıya doğru yükselecektir.

3d animasyon fiyatları da hemen hemen bu ölçüde şekillenmektedir. Basit bir 3d animasyon ucuz, detaylı ve görüntü kalitesi yüksek bir 3d animasyon pahalı olacaktır.

3D Animasyon filmin büyüklük ölçüleri de fiyatı etkileyen unsurlardır. Bir full HD 3d animasyon ile normal HD film 3d animasyonu arasında farklar olacaktır.

 

3D Atölye olarak çalışma saatlerimiz üzerinden 3 boyutlu modelleme fiyatları belirlemekteyiz. Harcadığımız emeğe yatırım yaptığımız yazılım ve bilgisayar maliyet hesaplarını da yaparak tabi.

Bizden en doğru fiyatı alabilmeniz için bize mutlaka bir örnek veya teknik çizim dosyası göndermeniz gerekmektedir.

3D mutfak modellemesi üzerinden örnek verdik madem, 3d mutfak çizimi üstünden fiyat örneği de verelim.

Yukarıda solda bulunan 3d mutfak tasarımı için fiyatımız 850 TL dir. Eğer yukarıda sağda bulunan 3d mutfak gibi bir çalışma isteniyorsa 3d modelleme fiyatımız 1650 TL dir.

Ama yukarıda belirtiğimiz gibi her 3d modelleme projesi farklıdır ve bu yüzden fiyatlar farklılık gösterecektir.

#3dmodellemefiyat #3danimasyonfiyatı #3boyutlumodellemefiyatı #mimarigörselleştirmefiyatı #3dtasarımfiyatları #renderfiyatı

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square