Gerçekçi

3D MODELLEME

3D ATÖLYE DE 

3D MODELLEME NEDİR ?

3D modelleme nedir? ne işe yarar?  gibi sorular en çok sorulan sorular arasında dır.

3D modelleme kısaca bilgisayar ortamında bilgisayar programları ile çizilmesidir. Gerçekte olan veya henüz tasarım aşamasında olan nesnelerin digital ortama geçirilmesi ile daha kolay bir görüntüleme ve tasarım geliştirme imkanı sağlamaktadır.

Peki 3d modelleme ne işe yaramaktadır? Bilgisayar ortamına geçirilen bir nesneyi istediğiniz şekilde renklendirebilir ve şekli ile oynaya bilirsiniz. Koca koca fotoğraf çekim setlerine ihtiyaçları ortadan kaldırmaktadır ve bu da zaman kaybını ve maliyetleri düşürmektedir.

Bir ürün serisinin farklı renklerde fotoğraf çekimlerini yapmak için tüm renklerdeki ürünleri getirip çekmeniz gerekmektedir ve çekim için uygun bir ortam oluşturmanız gerekmektedir. Bu gibi uzun bir işlem 3d modelleme ile çok daha basit bir işlemdir. Modellenen ürünün bilgisayar ortamında sadece rengi değişmesi gerekmektedir. Ve uygun bir ortam 3d modelleme ile oluşturularak ürünün en detaylı resimlerini 3d render ederek elde etmiş olursunuz. Bu da hem zaman kaybını önleyecektir hem maliyeti düşürecektir.

PORTFOLİO

 

3D MODELLEME FİYAT

3D Modelleme fiyatları ürünlere göre değişiklik göstermektedir. Ürünler bir birinden farklı oldukları için 3d modelleme fiyat ları da değişiklik göstermektedir. 3d modellenmesi gereken bazı endüstriyel ürünler diğer ürünlerden daha komplike olduğundan dolayı, çalışma saati artmakta bu da direk fiyatları etkilemektedir. 3d modelleme fiyat tını etkileyen diğer unsurlardan biri de, ürünün ne kadar gerçekçi görüntüleneceği dir. Bazen sadece müşteriye fikir vermesi açısından bir endüstriyel ürünün 3 boyutlu modeli gerekmektedir, bazende o ürünün reklam çalışması yapılabilmesi için 3d modellenmesi ve görselleştirilmesi gerekmektedir.

Genellikle sadece 3d modelleme için 3d modelleme fiyatı verilmemektedir. Verdiğimiz fiyatın içinde, 3d render fiyatı da koyulmaktadır. 3d modellenen ürünün kaç açıdan görüntüleneceği ve resimlerin hangi büyüklükte render edileceği de fiyatları etkilemektedir.

Size detaylı bir 3d modelleme fiyat tı verebilmemiz için, bize görselleştirmek istediğiniz ürünün bilgilerini mail ile ulaştırır iseniz size en kısa zamanda bir fiyat teklifi hazırlayıp geri dönüş yapabiliriz.

3D Ürün Modelleme

3D Atölye 3D ürün modelleme sektöründe senelerin verdiği birikime sahiptir. Bize görselleştirmesi için gönderilen ürününüzü en kısa zamanda 3d modelleme teknikleri ve 3d programları kullanarak modelliyoruz ve 3d render alıp katalog ve diğer tanıtım çalışmaları için 3d görselleştiriyoruz.  3d ürün modellemesi yapılacak tek bir sehpa olabilir veya yüzlerce üründen oluşan bir seri olabilir. Modellenmesini istediğiniz ürün için bir ortam veya sahne çalışması gerekiyorsa bunu en iyi şekilde ve gerçekçi görünecek şekilde hazırlamaktayız. 3d ürün modelleme yaparken daha önce 3d modellemesini yaptırdığınız 3d modeli de kullanmaktayız. Gönderdiğiniz 3d modelli aslına uygun renklendirip ışıklandırıp 3d renderını almaktayız veya ürünün gösterilmesini istediğiniz bir sahne de görselleştirmekteyiz. 

3D ANİMASYON

3d modelleme ve 3d görselleştirmenin yanında ürün animasyon u da yapmaktayız. ürünün 3d modellemesini bitirdikten sonra firmanıza lazım olacak uzunlukta ve büyüklükte ürün animasyonunu hazırlıyoruz. Daha önce 3d çizimini yaptırmış olduğunuz bir ürünün animasyonlarını da hazırlamaktayız. Animasyon ister 2d ister 3d olsun ürünün gerekli bilgilerini barındıracak şekilde animasyonu hazırlamaktayız.